18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Sport » Relacje i wyniki » Imprezy sportowo - rekreacyjne 2007
Nasi modelarze Mistrzami Europy!

Kolejny wielki sukces odnieśli nasi znakomici modelarze z Andziołówki Antoni i Tomasz Karchowie na rozegranych w Koszycach na Słowacji XI Mistrzostwach Europy w Modelarstwie Kosmicznym.

W kategorii S7 (makieta oryginalnej rakiety z oceną stylu lotu) zwyciężył Pan Antoni, a na drugiej pozycji uplasował się jego syn Tomasz.

Nasi modelarze wspólnie z Wojciechem Krzywińskim z Płocka wygrali także klasyfikację drużynową.

Reprezentujący barwy Górnośląskiego Klubu Modelarstwa Kosmicznego i Lotniczego w Rybniku Antoni i Tomasz startowali także w kategorii S5 (makieta oryginalnej rakiety z oceną wysokości lotu). Zmienna pogoda, która jednym zawodnikom pomagała, a innym przeszkadzała sprawiła, że nasi modelarze zajęli miejsca dziesiąte (Antoni) i czternaste (Tomasz).

W imprezie, która odbyła się w dniach 7 - 14 września wzięło udział 150 zawodników z 16 krajów.

Trzy medale Mistrzostw Europy to piękne uwieńczenie tegorocznych startów, w których modelarze z Andziołówki zdobywali medale również na Mistrzostwach Polski oraz zawodach Pucharu Świata i Pucharu Polski.

Na zdjęciach:

1. Antoni Karch (z lewej) i Tomasz Karch (z prawej) w towarzystwie modelarza z Cieszyna Edwarda Wowry - srebrnego i brązowego medalisty ME