Turystyka » Beskidzka 5 » BESKIDZKI PRODUKT NA 5
Beskidzki Produkt na 5
      W ramach współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej projektu „Program rozwoju i promocji produktów turystycznych oraz kulturowych Beskidzkiej 5”, rozpoczął się obecnie proces certyfikacji lokalnych wyrobów i usług. Wybrane produkty i usługi z terenu Beskidzkiej 5 zostaną wyróżnione Znakiem Promocyjnym „Beskidzki produkt na 5”; znak ten będzie mógł następnie być stosowany w reklamie danego produktu i kontaktach biznesowych, a odpowiednim logotypem zostanie oznaczone miejsce powstawania czy ekspozycji tego produktu lub usługi.
      O przyznaniu Znaku Promocyjnego decydować będzie – na podstawie Regulaminu – Kapituła Znaku. Powołaniu Kapituły oraz określeniu najważniejszych zasad certyfikacji poświęcone było spotkanie z twórcami i rzemieślnikami z Beskidzkiej 5, które odbyło się 24 maja 2007 r. w Karczmie u Karola w Wiśle. Obecni na spotkaniu twórcy i rzemieślnicy stanęli na stanowisku, że Znakiem „Beskidzki produkt na 5” mogą zostać wyróżnione wyroby wytworzone w jednej z gmin Beskidzkiej 5, cechujące się wysoką jakością i unikalnym, kojarzącym się z regionem charakterem. Osoby uczestniczące w spotkaniu postulowały, aby certyfikaty przyznawać w ramach dwóch kategorii: twórczości artystycznej i rzemiosła oraz usług turystycznych i gastronomii. Szczegółowe zasady zostały ujęte w formie „Regulaminu przyznawania i posługiwania się Znakiem Promocyjnym Beskidzki produkt na 5”, którego wstępna wersja wraz z zaproszeniem do wzięcia udziału w konkursie została przesłana lokalnym twórcom i producentom z terenu Beskidzkiej 5.
          Nie ulega wątpliwości, że stworzenie marki „Beskidzki produkt na 5” pozwoli lepiej wypromować unikalne wyroby z terenu Beskidzkiej 5 i przyczyni się do wzrostu atrakcyjności tego regionu, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich twórców, lokalnych producentów i usługodawców z gmin: Brenna, Istebna, Szczyrk, Ustroń i Wisła do wzięcia udziału w konkursie.
         Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej www.deltapartner.org.pl w zakładce „Beskidzka 5”. Jeżeli Państwa produkt lub usługa spełnia warunki wymienione w Regulaminie, prosimy o przesłanie formularza zgłoszeniowego oraz zdjęcia przedstawiającego Państwa wyroby pocztą, faksem lub drogą elektroniczną do 24 sierpnia 2007 na adres: Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Gospodarczych DELTA PARTNER
Ul. Zamkowa 3a/1 43-400 Cieszyn b5@deltapartner.org.pl tel./fax: (033) 851-44-81
B5 produkt na 5 regulamin.pdf
Formularz zgloszeniowy Beskidzki Produkt na 5.doc