http://www.istebna.eu/mieszkaniec?ref=occ

Styczeń 2016

P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Turystyka » Beskidzka 5
Nowe logo B5

     W ramach projektu „Program rozwoju i promocji produktów turystycznych oraz kulturowych Beskidzkiej 5” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej wypracowywany jest obecnie Program Rozwoju Turystyki na obszarze Beskidzkiej 5 oraz Program Promocji Beskidzkiej 5. Ze względu na konieczność opracowania kompleksowego systemu identyfikacji wizualnej Beskidzkiej 5, wybrane zostało nowe logo tego regionu.  
     Proces wyboru nowego logotypu trwał kilka miesięcy, ponieważ żadna z kilkudziesięciu rozważanych propozycji nie odpowiadała przyjętym przez gminy założeniom. Dopiero logo zaprojektowane przez grafika Wiktora Kowalczyka spotkało się z pełną akceptacją i zostało wybrane jednomyślnie przez przedstawicieli wszystkich pięciu gmin: Brennej, Istebnej, Szczyrku, Ustronia i Wisły. Nowy znak graficzny zyskał uznanie przede wszystkim dlatego, że budzi pozytywne skojarzenia - z górami, rzeką, słońcem – ale jednocześnie nie przedstawia tych elementów zbyt dosłownie. Dzięki swej nowoczesnej formie i zdecydowanych barwach logotyp ten może zostać łatwo zastosowany nie tylko na dokumentach, ale również na gadżetach reklamowych.                                                                          
     Kończą się prace nad podsumowaniem wyników badań ruchu turystycznego. Raport z badań, obejmujący kompleksowy opis wyników ankiet dla pięciu gmin z osobna oraz dla całej Beskidzkiej 5, ich ilustracje w formie wykresów, a także obszerny aneks tabelaryczny, zostanie zaprezentowany w czerwcu.                                                                                              
     Jednocześnie trwają prace nad określeniem zasad certyfikacji produktów lokalnych wytworzonych w Beskidzkiej 5. Zasady przyznawania certyfikatu „Beskidzki produkt na 5” są konsultowane z twórcami lokalnymi i rzemieślnikami. Konsultacjom będzie również podlegał Program Rozwoju Turystyki na obszarze Beskidzkiej 5.

drukuj drukuj
« powrót
Dodał: jk Dodano: 2007-05-22, godz. 08:34