Kultura » Gminny Ośrodek Kultury » Archiwum
Majówka w Wiśle – 28.04.2007
Za nami długi majowy weekend pełen atrakcji i ciekawych wydarzeń.
W Istebnej i Wiśle odbyły się majówki pod wspólnym hasłem „Kiery pyrsi, kiery lepsi” zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Istebnej i Wiślańskie Centrum Kultury.
    W dniu 28 kwietnia w wiślańskiej „Muszli” spotkali się przedstawiciele gminy Istebna i miasta Wisły, by wspólnie uczestniczyć w ciekawych konkursach i zabawach pod nazwą „Sąsiad da się lubić”.
Gościem specjalnym imprezy, a zarazem konferansjerem był Steffen Müller znany nam z serialu „M jak Miłość”.
     Celem wspólnej zabawy była integracja gminy Istebna i miasta Wisły, dlatego swoje umiejętności na scenie zaprezentowali istebniańscy i wiślańscy twórcy ludowi, muzykanci, zespoły regionalne „Istebna” i „Wisła”. Znakomitymi potrawami regionalnymi degustowali przedstawiciele naszych agroturystyk – można było skosztować biołej polywki, żebroczki, chleba ze śmolcym, łogórkóm i pazitkóm, rozmaitych gatunków sera owczego, herbaty z zielin i kołocza.
    Publiczność uczestniczyła w zabawnych konkurencjach sprawnościowych, a wieczorem bawiono się przy muzyce grupy „Abba Family”.
    Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się, by uczestniczyć w potyczkach gminnych oraz by reprezentować naszą Trójwieś na imprezie w Wiśle: państwu Annie i Władysławowi Procnerom, Beacie Legierskiej, Bolkowi Michałek z Istebnej, Tadeuszowi Ruckiemu, Piotrowi Kohutowi i Urszuli Gruszce z Koniakowa, Magdzie Ruckiej i Krystynie Heblińskiej z Jaworzynki oraz zespołowi regionalnemu „Istebna”.
Dodał: Dodano: 2007-05-10, godz. 09:15