Kultura » Gminny Ośrodek Kultury » Archiwum
Majówka w Istebnej ''Kiery pyrsi, kiery lepsi''

3 maja w Amfiteatrze „Pod Skoczną” odbyła się impreza , tzw. majówka, która została zorganizowana wspólnie z Wiśleńskim Centrum Kultury oraz Międzynarodową Organizacją Wolontaryjną „Vides”. Impreza miała na celu zintegrowanie sąsiedzkie , rywalizację Gmina Istebna i Miasta Wisły.

W zabawnych konkurencjach wzięły udział władze Danuta Rabin, Wójt Gminy Istebna wraz z Janem Gazurem, Przewodniczącym Rady Gminy oraz Andrzej Molin, Burmistrz Miasta Wisły w parze z Ireną Cieślar, która pełni funkcję Skarbnika w Wiśle. W rywalizacji brali udział także urzędnicy z wydziału budownictwa, gospodarki komunalnej i wodnej oraz dwie pary góralskie dorosłych i dzieci z Istebnej i Wisły.

Gminy rywalizowały m.in. w znajomości gwary, pieśni, stroju, podstawowych informacji o „sąsiedzie”, a także w wielu ciekawych zawodach, jak: segregacja śmieci, zbijanie konstrukcji z desek, rzut szyszkami do kosza.

Program urozmaiły występy: Zespołu Regionalnego „Koniaków”

i „Gronie” z Wisły oraz Kabaret  z Gimnazjum, Zespół Tańca Współczesnego „Scorpions” z Istebnej. Na zakończenie odbył się festyn do późnych godzin wieczornch przy muzyce kapeli Mr Baby z Czech.

Impreza w ciekawy sposób zabawiła mieszkańców z Istebnej i Wisły oraz wielu turystów.

Dochód z imprezy w całości został przekazany Międzynarodowej Organizacji Wolontaryjnej „Vides”.

Dodał: Dodano: 2007-05-09, godz. 11:09