Gmina Istebna » Urząd Gminy » Projekty krajowe » Programy społeczeństwa informacyjnego » Gminne Centrum Informacji (CGI) » Gminne Centrum Informacji - Aktualności
Akademia Kobiet Aktywnych

Departament ds. Kobiet, Rodziny i Przeciwdziałania Dyskryminacji w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej realizuje projekt „STEREOTYP, a równe szanse kobiet i mężczyzn w środowiskach wiejskich”, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Mamy przyjemność zapoznać Państwa z założeniami projektu i tym samym zachęcić do współpracy z nami.

Projekt skierowany jest do kobiet zamieszkujących tereny wiejskie. Jego główne założenia to wzmocnienie potencjału kobiet w wymiarze zawodowym, edukacyjnym, społecznym i osobistym. Poprzez promowanie idei przedsiębiorczości, przekazywanie wiedzy oraz trening umiejętności interpersonalnych chcielibyśmy wzmocnić pozycję kobiet na rynku pracy, dopingując je do pełniejszego uczestnictwa w życiu społeczno – ekonomicznym.

Uczestniczki naszego projektu będą miały szansę zostać lokalnymi liderkami, animującymi działania społeczno – gospodarcze w swoim regionie. W związku z tym do udziału w projekcie zapraszamy kobiety zainteresowane rozwijaniem swoich kompetencji w zakresie prowadzenia działalności społecznej.

W ramach projektu stworzyliśmy Akademię Kobiet Aktywnych – warsztaty i seminaria edukacyjno – informacyjne, które odbywać się będą we wszystkich województwach. Zajęcia rozpoczną się na przełomie kwietnia i maja, i potrwają (z przerwą wakacyjną) do grudnia 2007 r. Ostatnie spotkanie zostanie zorganizowane przy współpracy z przedstawicielami lokalnych organizacji i instytucji.

Zwieńczeniem całego projektu będzie zorganizowanie w Warszawie konferencji dla wszystkich beneficjentek oraz zaproszonych gości (przedstawicieli urzędów centralnych, organizacji pozarządowych, samorządów, mediów itp.), a także wydanie publikacji (w wersji multimedialnej oraz książkowej), zawierającej materiały dydaktyczne i edukacyjne.

Patronami Medialnymi naszego projektu są: Program Pierwszy Polskiego Radia, tygodnik „Przyjaciółka” oraz „Gazeta Sołecka”. Współpracujemy także z szeregiem dzienników regionalnych. Jednakże to Państwa wsparcie da możliwość dotarcia do jak najliczniejszej grupy potencjalnych beneficjentek. Dlatego też prosimy o pomoc w rozpropagowaniu informacji na temat naszego projektu i rozdanie formularzy zgłoszeniowych paniom, które będą zainteresowane przystąpieniem do Akademii. Formularz zgłoszeniowy oraz wszelkie informacje dotyczące realizacji projektu są dostępne na naszej stronie internetowej www.akademiakobiet.pl

Uprzejmie prosimy o kontakt z biurem naszego projektu:

ul. Naruszewicza 24 D 02-627 Warszawa
e-mail: rekrutacja@akademiakobiet.pl