Turystyka » Punkt Informacji Turystycznej » Targi Turystyczne » Targi turystyczne 2007
Targi Silesia Tour Glob 2007 w Katowicach
     Międzynarodowe Targi Turystyczne SILESIA TOUR GLOB 2007, to jedna z ważniejszych imprez turystycznych w Polsce. Zlokalizowana w samym sercu Śląska, skupia turystyczne oferty wystawców z całego świata i jest wspaniałą okazją do nawiązania licznych kontaktów pomiędzy Polską, a zagranicą. Gwarancją sukcesu dla uczestników tej imprezy jest potencjał nabywczy, jaki niesie ze sobą liczba 6 milionów mieszkańców Aglomeracji Śląska oraz sama lokalizacja Targów w najbardziej charakterystycznym i rozpoznawalnym budynku na południu Polski, jakim jest SPODEK w Katowicach. Do udziału w Targach zaproszono regiony, urzędy wojewódzkie, zagraniczne ośrodki informacji turystycznej, jak też biura podróży, gestorów bazy noclegowej, sklepy sportowe i turystyczne, przewoźników, firmy ubezpieczeniowe oraz wydawnictwa.
    Również nasza gmina brała udział w tym wydarzeniu. Swoje materiały wystawialiśmy na stoisku Śląskiej Organizacji Turystycznej, wspólnie z Cieszynem, Skoczowem, Stowarzyszeniem “Olza” jako Euroregion Śląsk Cieszyński – Tesinske Slezko. Istebna prezentowała ofertę turystyczną całej gminy, jak i poszczególnych gestorów. Liczne materiały dotyczące Trójwsi zyskały sobie uznanie i rozchodziły się w mgnieniu oka. Pragniemy zwrócić uwagę, że na targach promowaliśmy się z kolejna nowa publikacją gminy, folderem: Istebna, Jaworzynka, Koniaków. Szczególnie cieszy nas fakt, ze większość odwiedzających bardzo dobrze zna nasze tereny i chętnie do nas wraca. Wynika to z faktu, iż turyści ze Śląska stanowią nadal ponad 80% wszystkich odwiedzających nasza gminę. Dlatego swoja obecnością chcieliśmy im udowodnić, że o nich nie zapominamy, a tym samym pokazać jak szybko rozwija się w Trójwsi baza usług turystycznych. Kolejne targi na których wystawimy swoje publikacje odbędą się w dniach 20-22.04.2007 w Warszawie.
Dodał: jk Dodano: 2007-04-02, godz. 14:31