18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Sport » Relacje i wyniki » Imprezy sportowo - rekreacyjne 2007
Sportowe wydarzenia weekendu
Halowa Piłkarska Liga Mistrzów, Bieg Piastów w Jakuszycach oraz Siatkarski Turniej Pamięci Piotra Bielesza to sportowe wydarzenia weekendu z udziałem mieszkańców naszej gminy...

* Dwa miejsca na podium dla naszych drużyn w Lidze Mistrzów

W sobotę 3 marca w hali istebniańskiego Gimnazjum odbył się III Turniej Mistrzów Amatorskich Lig Piłki Nożnej o "Puchar Euroregionu Śląsk Cieszyński".
Bardzo dobrze w gronie 6 drużyn uczestniczących w imprezie zaprezentowały się zespoły z naszej gminy. Wprawdzie turniej zakończył się zwycięstwem Kosty Ustroń, ale dwa następne miejsca zajęły kolejno ekipy Urzędu Gminy Istebna i Beskidka Istebna. W pokonanym polu pozostały silne drużyny z Jastrzębia - Manhattan i Pizzeria Luciano oraz Goleszów Dolny.
Turniej zorganizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej 'Olza' oraz Urząd Gminy Istebna stał na wysokim poziomie sportowym i przebiegał w dobrej, przyjacielskiej atmosferze.
Wszystkie drużyny oraz najlepsi zawodnicy otrzymali z rąk Wójta Gminy Istebnej Pani Danuty Rabin efektowne puchary.

Indywidualne wyróżnienia:

Król Strzelców - Mirosław Kawulok (UG Istebna) - 11 bramek
Najlepszy bramkarz - Krystian Zalewski (Pizzerii Luciano)
Najlepszy zawodnik - Paweł Leśniewicz (Kosta Ustroń)

UG Istebna:
Jacek Świderski, Mirosław Adamus (1), Leszek Gorzołka (1), Sebastian Kapaś (3), Tomasz Kapaś, Mirosław Kawulok (11), Albert Kohut (1), Jacek Kohut, Stanisław Marekwica (2), Janusz Waszut (1)

Beskidek Istebna:
Józef Kohut, Jarosław Byrtus (1), Dominik Czepczor, Łukasz Dragon, Stanisław Galej, Piotr Kobielusz (2), Robert Kukuczka, Daniel Rucki, Robert Rucki (2), Sławomir Suszka (6), Tomasz Zelek (1)

* Sukcesy naszych biegaczy w Biegu Piastów

Kolejny bardzo dobry występ zanotowali nasi biegacze podczas prestiżowego XXXI Narciarskiego Biegu Piastów na dystansie, który został rozegrany sobotę 3 marca w Jakuszycach.
Około 800 zawodników startowało na różnych dystansach i w różnych kategoriach.
Doskonale pobiegł Paweł Gorzołka z Jaworzynki, który na 42 km klasykiem okazał się najlepszy w swojej kategorii wiekowej oraz wśród leśników zajmując bardzo wysokie 54 miejsce w klasyfikacji generalnej. Jego synowie zdominowali kategorię strażaków. Stanisław był pierwszy (30 miejsce w generalce) natomiast Eugeniusz piąty.
Na dystansie 30 km trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął inny biegacz z Jaworzynki - Piotr Michałek. W swojej kategorii wiekowej zajął on trzecie miejsce natomiast w kategorii leśników uplasował się na 2 miejscu.
Znakomicie wypadł Mariusz Zowada z Istebnej, który wygrał rywalizację na dystansie 10 km stylem dowolnym.

* Turniej Siatkówki Pamięci Piotra Bielesza

W sposób szczególny uczcili pierwszą rocznicę śmierci Piotra Bielesza jego koledzy organizując w sali Szkoły Podstawowej w Koniakowie Turniej Siatkówki.
Do rywalizacji przystąpiło 7 drużyn.
Najlepsza okazała się ekipa Zaolzia, która wyprzedziła zespół Istebnej i drużynę gospodarzy.