Gmina Istebna » Urząd Gminy » Projekty krajowe » Programy społeczeństwa informacyjnego » Gminne Centrum Informacji (CGI) » Gminne Centrum Informacji - Aktualności
Informacja Powiatowego Urzędu Pracy

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, iż przystąpił do realizacji projektu pn. „Akademia Ekonomii Społecznej” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach działania 1.5 Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich. Projekt jest wdrażany przy współpracy dwóch partnerów, a mianowicie Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej „Być Razem” oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Cieszynie.

Celem projektu jest ograniczenie zjawiska wykluczenia społecznego poprzez działania dążące do zaktywizowania osób, które utraciły wiarę w możliwość ponownego podjęcia zatrudnienia oraz włączenia się w życie społeczne powiatu cieszyńskiego. Ponadto projekt ma doprowadzić do stworzenia metod działania z osobami z grup szczególnego ryzyka oraz mechanizmu współpracy pomiędzy instytucjami zajmującymi się tą problematyką. Dlatego też w projekcie biorą udział zarówno osoby wykluczone społecznie oraz zagrożone wykluczeniem społecznym, jak i pracownicy instytucji zajmujący się pracą z tymi osobami.

W projekcie zaplanowano następujące formy wsparcia: warsztaty i szkolenia miękkie dla wszystkich uczestników projektu oraz dodatkowo dla osób nie będących pracownikami, szkolenia zawodowe oraz poradnictwo psychologiczne, zawodowe i prawne.

Czas trwania projektu: styczeń – grudzień 2007

Dodatkowe informacje można uzyskać:

- na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy – www.pup.cieszyn.pl
- pod numerem telefonu 033 – 851 49 91 wew. 151
- w siedzibie PUP oraz Partnerów projektu

Ulotki dotyczące projektu można otrzymać w siedzibie Gminnego Centrum Informacji w Istebnej.
Dodał: jk Dodano: 2007-03-01, godz. 09:48