18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Sport » Relacje i wyniki » Imprezy sportowo - rekreacyjne 2007
Nasi biegacze z medalami na OOM 2007

W Zakopanem rozpoczęły się w niedzielę 18 lutego biegowe konkurencje XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych "Małopolska 2007". Dobry początek zanotowali w nich nasi biegacze.

W niedzielnych sprintach wśród juniorów młodszych złoty medal wywalczył zawodnik NKS Trójwieś Beskidzka - Tomasz Sikora, który w następnym dniu zajął drugie miejsce w biegu na 5 km. Na tym samym dystansie wśród juniorek młodszych na trzecim stopniu podium stanęła Katarzyna Kubalok z MKS Istebna, w poprzednim dniu szósta w sprincie.

Powodów do radości dostarczają także nasi biegacze reprezentujący aktualnie kluby spoza naszego terenu. Startująca obecnie w barwach Wisły Ustronianki Agnieszka Zowada i Mariusz Michałek (AZS AWF Katowice) okazali się najlepsi w swoich kategorich zobywając tytuły odpowiednio wśród juniorek młodszych w sprincie i juniorów w biegu łączonym.

Mariusz Michałek triumfował także w biegu na 10 km techniką dowolną a tuż za nim uplasował się jego kolega klubowy Sławomir Jałowiczor. Z kolei Agnieszka Zowada startując w sztafecie Wisły Ustronianki wywalczyła swój drugi złoty medal tych zawodów.

Przedostatni dzień zawodów (środa 21.02 - technika dowolna) przyniósł naszym biegaczom kolejne medale i to w dodatku te najcenniejsze. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Katarzyna Kubalok oraz Tomasz Sikora.

Również Mariusz Michałek i Sławomir Jałowiczor zdobyli kolejne medale zajmując odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w biegu juniorów.

Ostatni dzień Olimpiady (czwartek 22.02) to sztafety sprinterskie okraszone mistrzowskimi tytułami Agnieszki Zawada i Slawomira Jałowiczora.